![](http://1.bp.blogspot.com/_EIS6ijME07A/R80itffwhMI/AAAAAAAABsk/iOziIEfsX4U/s320/thethirteenthtale.jpg)
Cum iti dai seama ca ai inceput sa te uiti cam mult la filme? Cand nu mai poti citi o carte fara sa iti vina nepoftite in minte legaturi intre cartea pe care o citesti si filmele pe care le-ai vazut.
A treisprezecea carte seamana cu "Be kind rewind", fiind o carte scrisa pentru si inteleasca cel mai bine de iubitorii de carti.
Seamana cu "Big Fish", deoarece o scriitoare faimoasa ascunde pana la capatul vietii adevarul despre adevarata ei poveste, desi ani de-a lungul si-a inventat tot felul de biografii, jurand ca sunt adevarate.
Seamana cu autenticul "The Eye" avand multe personaje ciudate, prezenta unor fantome si in principal o atmosfera rece, gotica, putin romantica.
2 Comentarii