Program Jocuri Olimpice Rio 2016: Gimnastica, inot si atletism

In Romania televiziunile care transmit jocurile olimpice 2016 din Rio sunt TVR-urile (jocurile se pot urmari si online, gratuit, pe http://www.tvrplus.ro/live-tvr-1). Daca si voi sunteti pasionati ca si mine de jocurile acestea in special: gimnastica, inot si atletism, vedeti mai jos cand au loc jocurile unde ii puteti urmari si sustine pe romani.


Nu stiu de ce televiziunile in afara de Digi 24 au facut asa un secret din programul jocurilor la care participa romani, si il dau numai de la o zi la alta, dar acesta poate fi gasit in intregime online pe site-ul oficial al jocurilor si pe scurt, aici:

Marţi, 9 august
Ora 13.00 – Inot
Ora 22.00 – Inot

Miercuri, 10 august
Ora 10.00 – Inot
Ora 16.00 – Gimnastica: Individual compus masculin
Ora 22:12 – Inot (semifinala)
Ora 22:57 – Inot (finala)

Joi, 11 august
Ora 13.00 – Inot
Ora 16:00 – Gimnastică: Individual compus feminin (finala)
Ora 22.00 – Inot

Vineri, 12 august
Ora 13.00 – Inot

Sâmbătă, 13 august
Ora   9.40 – Atletism, triplusalt feminin
Ora 10:05 – Atletism, 3000m obstacole feminin
Ora 11:50 – Atletism, 400m feminin

Duminică, 14 august
Ora   9:30 – Atletism: Finala maraton feminin
Ora 14:00 – Gimnastică: masculin (finala)
Ora 14:45 – Gimnastică: sarituri feminin (finala)
Ora 15:30 – Gimnastică: masculin (finala)
Ora 20.30 – Atletism inaltime masculin, calificari
Ora 20.35 – Atletism 400m feminin, semifinala
Ora 20.55 – Atletism, triplusalt feminin (finala)

Luni, 15 august
Ora   9:30 – Atletism: triplusalt masculin (calificări)
Ora 10:25 – Atletism: 3000m feminin (finala)
Ora 14.40 – Gimnastică feminin (finala)
Ora 15:30 – Gimnastică masculin (finala)
Ora 22.45 – Atletism: 400m feminin (finala)

Marţi, 16 august
Ora   9.50 – Atletism: triplusalt masculin (finala)
Ora 14.00 – Gimnastică masculin (finala)
Ora 14:45 – Gimnastică feminin (finala)
Ora 20:30 – Atletism: inaltime masculin (finala)
Ora 21.05 – Atletism: lungime feminin (calificari)

Miercuri, 17 august
Ora 10:55 – Atletism: 800 m feminin
Ora 21:15 – Atletism: lungime feminin (finala)

Joi, 18 august
Ora   9.55 – Atletism: greutate masculin (calificari)
Ora 20.30 – Atletism: greutate masculin (finala)
Ora 21:15 – Atletism: 800m feminin (semifinale)

Vineri, 19 august
Ora   8:00 – Atletism 50 km mars masculin (finala)
Ora 10.20 – Gimnastică ritmică (calificari)
Ora 14:30 – Atletism 20 km mars feminin (finala)
Ora 20:40 – Atletism 4 x 400m feminin

Sâmbătă, 20 august
Ora 15.20 – Gimnastică ritmică (finala)
Ora 21:15 – Atletism: 800m feminin (finala)
Ora 22:00 – Atletism 4 x 400m feminin (finala)

Duminică, 21 august
Ora   9:30 – Atletism: maraton masculin (finala)

20.00 Festivitatea de inchidere


Hai Romania!