Program Jocuri Olimpice 2012 - Gimnastica, inot, atletism si volei pe plaja

In Romania televiziunile care transmit jocurile olimpice 2012 sunt TVR si Dolce Sport (jocurile se pot urmari si online, gratuit, pe http://live.jo2012.tvr.ro/ ). Daca si voi sunteti pasionati ca si mine de jocurile acestea in special: gimnastica, inot, atletism si volei pe plaja, iata cand au loc si unde le puteti urmari:


Duminică, 29 iulie
Ora 21:30 – Inot (finala 400 m liber) (TVR 2) - Live
Ora 22:00 – Gimnastică feminin, (TVR 1, TVR HD) - Live

Luni, 30 iulie
Ora 11.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 12:00 – Inot (TVR1, TVR HD)
Ora 16.30 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 18:30 – Gimnastică: Echipe masculin (finala) (TVR 2, TVR HD, DolceSport)
Ora 21.30 – Inot (TVR1, TVR HD)

Marţi, 31 iulie
Ora 11.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 12.00 – Inot (TVR 1, TVR HD)
Ora 18:30 – Gimnastică: Echipe feminin (finala) (TVR 1, TVR HD, DolceSport)
Ora 21:30 – Inot masculin, 200 m fluture (finala) (TVR 1, TVR 2, TVR HD)

Miercuri, 1 august
Ora 11.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 12.00 – Inot (TVR 1, TVR HD)
Ora 18:30 – Gimnastică: Individual compus masculin (finala) (TVR 2, DolceSport)
Ora 21.30 – Inot (TVR 1, TVR HD)

Joi, 2 august
Ora 12.00 – Inot (TVR 1, TVR HD)
Ora 13.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 18:30 – Gimnastică: Individual compus feminin (finala) (TVR 1, DolceSport)
Ora 21.30 – Inot (TVR 1, TVR HD)

Vineri, 3 august
Ora 11.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 12.00 – Atletism (TVR 1, TVR HD)
Ora 12.00 – Inot (TVR 2)
Ora 15.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 21.30 – Inot (TVR 2)

Sâmbătă, 4 august
Ora 11.00 – Volei pe plajă (DolceSport 2)
Ora 12:00 – Atletism, 100 m feminin, săritura cu prăjina (calificări) (TVR 1, DolceSport)
Ora 20:50 – Atletism, 100 m feminin, săritura în lungime masculin (finala) (TVR 1, DolceSport)
Ora 21.30 – Inot (TVR 2)

Duminică, 5 august
Ora 13:00 – Atletism: Finala maraton feminin (TVR 1, DolceSport)
Ora 16:00 – Gimnastică: Individual sol, cal cu mînere – masculin, sărituri – feminin (finale) (TVR 1, TVR HD, DolceSport)
Ora 20:50 – Atletism: 100 m masculin (TVR 1) (finala, DolceSport)
Ora 20:50 – Atletism: Triplusalt feminin (finala) (TVR 1, DolceSport)
Ora 21.00 – Volei pe plajă feminin, sfert de finală 2 (DolceSport 2)
Ora 22.00 – Volei pe plajă feminin, sfert de finală 1 (înregistrare DolceSport 2)
Ora   1.00 – Volei pe plajă feminin, sfert de finală 3 (înregistrare DolceSport 2)

Luni, 6 august
Ora 12:00 – Atletism: aruncarea discului masculin, 800m feminin, aruncarea greutăţii feminin (calificări) (TVR 1, Dolcesport)
Ora 16:00 – Gimnastică: individual sărituri, inele masculin, paralele inegale feminin (finale) (TVR 1, DolceSport)
Ora 20.00 – Volei pe plajă masculin, sfert de finală 1 (DolceSport 1)
Ora 20:50 – Atletism: săritura cu prăjina feminin, 400m garduri feminin, 400m masculin (TVR 1, DolceSport) (finale)
Ora 21.00 – Volei pe plajă masculin, sfert de finală 2 (DolceSport 2)
Ora   1.00 – Volei pe plajă masculin, sfert de finală 4 (DolceSport 2)

Marţi, 7 august
Ora 12.00 – Atletism, TVR 1, TVR HD
Ora 15.00 – Volei pe plajă masculin, sfert de finală 3 (înregistrare DolceSport 2)
Ora 16:00 – Gimnastică: paralele, bară fixă masculin, bîrnă, sol feminin (finale) (TVR 1, DolceSport)
Ora 20:50 – Atletism: săritura în lungime, aruncarea discului, 1500m masculin, 100m garduri feminin (finale) (TVR 1, DolceSport)
Ora   1.00 – Volei pe plajă feminin, semifinala 2 (DolceSport 2)

Miercuri, 8 august
Ora 12:00 – Atletism: aruncarea greutăţii feminin (calificări) (TVR 1, DolceSport)
Ora 20:00 – Atletism: săritura în lungime, 200m feminin (finale) (TVR 1, DolceSport)
Ora 23.00 – Volei pe plajă feminin, finala (DolceSport 1)

Joi, 9 august
Ora 11.00 – Atletism (TVR 1, TVR HD)
Ora 21.00 – Volei pe plajă masculin, finala mică (DolceSport 2)
Ora 22:30 – Atletism: 200m, triplusalt, 800m masculin, aruncarea suliţei feminin (finale) (TVR 1, DolceSport)
Ora 23.00 – Volei pe plajă masculin, finala mare (DolceSport 1)

Vineri, 10 august
Ora 21:00 (sau 21:30) – Atletism: săritura cu prăjina, 4X400 ştafetă finală, masculin, 1500m, aruncarea ciocanului, 5000m feminin (finale) (TVR 1, TVR HD, DolceSport)

Sâmbătă, 11 august
Ora 15.30 – Gimnastică ritmică (DolceSport 2)
Ora 20:30 – Volei feminin (finala, DolceSport)
Ora 20:45 – Atletism: săritura în înălţime, 800m, 4X400m ştafetă feminin, aruncarea suliţei, 5000m, 4X100m ştafetă masculin (finale) (TVR 1, DolceSport)

Duminica, 12 august
23.00 Festivitatea de închidere, TVR 1, TVR HD, DolceSport 1

1 comments:

Irina spunea...

Nu cred ca poti sa iti imaginezi de cate ori am intrat pe linkul asta :)) Iti vand un pont: De cateva ori pe zi inca de cand l-ai scris. :P Acum stau ca pe ghimpi pana la ora 4 :D